Jak zvolit správnou velikost skleníku?

Jak velký skleník zakoupit je stejná otázka asi jako když půjdete v dnešní době kupovat kolo. V dřívějších dobách mělo kolo jednu velikost a děti i dospělí jezdili prakticky na jednom kole se stejnou výbavou. V dnešní době se vás prodavači kol nejdříve zeptají: „A pro koho kolo potřebujete“ a poté zřejmě "a na co ho potřebujete"?

Stejná otázka platí i na skleník. Pro koho kupujete skleník?
Pro sebe nebo pro rostlinu? A pro jakou rostlinu? Vysokou nebo nízkou? Pěstovanou vertikálně nebo plošně? Pro cizokrajné květiny nebo zeleninu. Pro kolik osob budete pěstovat? Pouze pro sebe, pro rodinu jako samozásobitel. Nebo pro komerční účely farmářského prodeje nebo jako velkopodnik (zemědělské družstvo, statek)?

Stejně jako počet odpovědí, existuje stejné množství konstrukčních variant a řešení skleníků. Profesionálové zřejmě budou vědět co pro jejich podnikatelský záměr potřebují. A kdyby ne, rádi se s nimi podělíme o naše konstrukční a výrobní možnosti. Chtěli bychom se však věnovat některým zásadám, které jsou společné pro většinu skleníků v České Republice a které se možná budou hodit jak domácím zahrádkářům tak i profesionálům. Pod slovem rostliny zde myslíme zejména skleníkové rajčata, okurky, papriky a další.

Jak vybrat dobrý skleník , pohodlně v něm rostliny pěstovat a ušetřit čas i peníze se dozvíte kliknutím na 10 pravidel při výběru skleníku.

Pokud nemáte čas číst další články využijte našeho automatického KONFIGURÁTORU SKLENÍKU, který vám za pár vteřin vybere správný model skleníku z naší nabídky.