Uvažujete o koupi zahradního skleníku?

Máte tři možnosti:

  1. Můžete ihned zajet do OBI nebo jiného obchoďního domu a koupit si skleník v krabici. Dva nebo tři dny tento skleník doma budete skládat a po jeho postavení budete studovat způsob pěstování a chování rostlin.
  2. Strávíte týden na internetu vyhledáváním skleníku v e-shopech, pak také dva nebo tři dny doma skleník skládáte z krabice a pak teprve začnete zkoumat, jak se rostliny pěstují a proč.
  3. Dáte na naše doporučení. Ušetřený čas z montáže a hledání skleníku, budete nejdříve věnovat rostlinám, jejich potřebám pro správný růst (třeba na tomto našem webu) a pak teprve přistoupíte ke koupi toho správného skleníku.


Jsme toho názoru, že když zvolíte třetí variantu, a nejdříve si přečtete něco o tom

Jak zvolit správnou velikost skleníku?
10 pravidel výběru skleníku, aneb jak vybrat dobrý skleník?
Proč vlastnit zahrádku a pěstovat ve skleníku rostliny?
Jakou zvolit šířku skleníku a proč?
Je lepší, polykarbonátový nebo skleněný skleník?

  • ušetříte si zklamání z nákupu skleníku, který se svou konstrukcí primárně hodí pro pěstování nižších kultivarů rostlin určených pro teplejší kraje (např. Asie)
  • rozšíříte si obzor znalostí v pěstování rostlin, a zvýšíte využití potenciálu nového skleníku například pouhým výběrem správných odrůd
  • celkově se lépe připravíte (znalostně i duševně) na jarní začátek sezóny a věříme, že i na vaše pěstitelské úspěchy i zklamání, které patří k životu každého zahradníka